19-годишен дебютант съсипа Валансиен за три минути

Отборът на Валансиен допусна много сериозна грешка в борбата си за оцеляване в Лига 1. Тимът от Северна Франция записа загуба с 2:3 като домакин от последния в класирането Аячо в мач от 30-ия кръг на шампионата. Валансиен водеше с 2:1 до 87-ата минута, благодарение на попадения на головата си машина Маджед Уорис, докато за корсиканците се бе разписал Бенжамен Андре. В края на мача обаче младият нападател на гостите Иса Бараджи направи дебют в кариерата си, появявайки се като резерва и вкара два гола, с което шокира публиката на "Стад дьо Ено".

Така Валансиен изпусна отлична възможност да изпревари Евиан Тонон Гайяр и да излезе от опасната зона. Поражението на играчите на Ариел Якобс ги оставя под чертата с 28 точки, докато Евиан има 31. Аячо пък записа едва третата си победа в Лига 1, но въпреки това остава твърдо на дъното с 18 точки и без реални шансове за спасение.

Евиан от своя страна успя да измъкне важна точка при гостуването си на Тулуза. Висам Бен Йедер бе открил за "виолетовите", но резервата Кларик Н'Сикулу даде точка на отбора от Източна Франция в края на мача. Евиан е на три точки над опасната зона на 17-о място, докато Тулуза е осми с 43.

Нант стигна до важна победа с 2:1 над Монпелие. Серж Гакпе откри за "канарчетата", а Кофи Джиджи удвои. Втория обаче си вкара автогол, за да намали преднината на домакините, но това не се оказа фатално за Нант. Гостите доиграха мача с девет души, след като червени картони получиха Жорис Марво и Даниел Конгре. Нант е 13-и с 36 точки, докато Монпелие е 15-и с 34.

Бастия успя да надиграе с 2:0 Реймс и спря устрема му към местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. Флориан Распентино откри, а Джани Бруно удвои малко преди почивката. Така Реймс остава на седмо място с 43 точки, докато Бастия има една по-малко.