Гари Родригес не помогна при загуба в Гранада

Отборът на Гранада надви с 1:0 Елче в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион, играна пред 18 231 зрители в южния град. Ясин Брахими реализира в 63-ата минута, а в последните 20 минути гостите играха с човек по-малко. Бившият футболист на Левски Гари Родригес влезе в игра в 56-ата минута.

През първото полувреме публиката на "Лос Карменес" не видя много положения, но видя едно много чисто секунди преди почивката. Юсеф Ел Араби получи топката на четири метра от голлинията, но шутира над гредата.

В 56-ата младият талант на Елче Карлес Хил освободи място на терена за Гари Родригес. В 62-ата вратарят на андалуския тим Роберто Фернандес улови топката около голлинията, като останаха съмнения дали тя не преминава с целия си обем. Минута по-късно домакините нанесоха своя удар. Десният бек на валенсианци Дамиан Суарес подари топката на Ел Араби, който се възползва от излизането на Ману Ерера - 1:0.

В 66-ата Гари Родригес се отличи с добро центриране, което не завърши с удар. В 70-ата домакините получиха дузпа, а Кристиан Сапунару беше изгонен с втори жълт картон. Фран Рико пропиля добрата възможност, след като ударът му срещна гредата. В 86-ата Ману Ерера направи забележително спасяване след удар с глава на Жейсон Мурийо.