Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Щутгарт се усмихна в точния момент (видео)

Щутгарт майсторски надхитри Хамбургер ШФ с 1:0 у дома в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата и се измъкна от зоната на изпадащите, оставяйки зад себе си днешния си съперник. Успехът в дербито на дъното е първи под ръководството на новия треньор Хууб Стевенс и идва в много важен момент. "Швабите" не бяха побеждавали в десет поредни кръга, като за последно бяха сторили това на 7 декември. Точният изстрел на Александру Максим в 69-ата минута направи разликата днес.

Двубоят се превърна в тактическо надиграване, в което нервите на домакините излязоха по-здрави. В 16-ата минута завърналият се след изтърпяване на дълго наказание Ведад Ибишевич можеше да вкара за Щутгарт, но ударът му с глава мина на по-малко от метър до гредата. Това беше една от редките възможности за целия мач.

Късметът на играчите в бяло се "усмихна" в 53-ата минута, когато един от най-добрите футболисти на "Шпортферайн" този сезон - Хакан Чалхаанолу, бепе изгонен за втори жълт картон. Това даде предимството, което домакините търсеха. Те натиснаха и в 69-ата минута Хайко Вестерман допусна наивна грешка, след което Ибрахима Траоре напредна с топката и я подаде на останалия сам срещу вратата Максим. Румънецът се беше появил в игра само 5 минути по-рано и с шестото си попадение в кампанията донесе победата на своите.

Директните битки на дъното продължава и в следващия междинен кръг. В сряда Щутгарт гостува на Нюрнберг, а Хамбургер приема Фрайбург.