Кевин Дюрант с ново феноменално представяне, реализира 51 точки

Кевин Дюрант реализира 51 точки при победата на Оклахома Сити над домакина Торонто със 119:118 след две продължения. Гостите, които са водачи в Северозападната дивизия, записаха трети пореден успех в редовния сезон Дюрант, който добави 12 борби и 7 асистенции, донесе успеха с тройка 1,9 секунди преди края на второто продължение.

Резервата Реджи Джаксън завърши с 25 точки и 12 борби за Оклахома. ДеМар ДеРозан с 33 точки беше най-полезен за домакините, които пропиляха аванс от 118:110 в последните 49 секунди на срещата. Амир Джонсън допринесе с 25 точки и 12 борби, но това не беше достатъчно.

Лидерът в лигата Сан Антонио записа 12-а поредна победа след 99:79 в залата на Сакраменто. Шестима играчи на гостите завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен беше Марко Белинели със 17 точки. Тиаго Сплитер се отличи с 11 точки и 11 борби. Айзея Томас завърши с 18 точки за домакините, а ДеМаркъс Къзинс добави 15 точки и 13 борби.

Шампионът Маями надделя неочаквано трудно над гостуващия Мемфис с 91:86. Домакините имаха нужда от серия от 11:0 точки в края, за да стигнат до обрат при 88:84, след което запазиха аванса си в последните 25 секунди на мача. Рей Алън беше най-полезен за успеха с 18 точки, а ЛеБрон Джмейс добави 15 точки, 6 борби и 7 асистенции. За гостите Зак Рандолф се отличи с 25 точки и 14 борби.

Лидерът в Източната конференция Индиана се справи с гостуващия Чикаго с 91:79. Домакините предрешиха мача със серия от 17:0 точки в третата част, след която поведоха с 63:45, а в последствие си осигуриха 32-а победа в 36 мача в собствената си зала от началото на сезона. Пол Джордж записа втори "трипъл-дабъл" в кариерата си при успеха с 10 точки, 12 борби и 10 асистенции, а резервата Луис Скола беше най-резултатен с 19 точки.

Филаделфия допусна 23-о поредно поражение след 92:93 от гостуващия Ню Йорк. Така домакините са само на три загуби от рекордната за лигата серия от 26 последователни поражения на Кливлънд от сезон 2010/2011. Амар Студамайер завърши с 22 точки и 10 борби, а Кармело Антъни добави 21 точки за Никс, който водеше с 91:74 в средата на четвъртата част, но в края трябваше да трепери за победата.

Майкъл Картър-Уилямс дори имаше възможност да изравни в последната секунда, но пропусна от зоната на трите точки. Картър-Уилямс беше най-добър за домакините с 22 точки. Джо Джонсън наниза 27 точки, а Бруклин записа 11-а поредна домакинска победа след 114:98 над Бостън.

Антъни Дейвис се отличи с 34 точки и 11 борби, а Ню Орлиънс надделя над Атланта със 111:105 и прекъсна серията от пет поредни победи на съперника. Монта Елис наниза 26 точки, а Дирк Новицки добави 21 при победата на Далас над гостуващия Денвър със 122:106. Вашингтон се справи с домакина Лос Анджелис Лейкърс със 117:107 след 28 точки и 14 асистенции на Джон Уол.