Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Серина и Шарапова с победи в Маями

Световната номер едно Серина Уилямс се класира за третия кръг на турнира в Маями след успех над Ярослава Шведова (Казахстан) със 7:6(7), 6:2 за 1 час и 46 минути игра. В първия сет американката поведе с 3:1, но загуби четири поредни гейма и изостана с 3:5. Все пак Серина успя да навакса пасива и да доведе нещата до тайбрек, в който трябваше да отразява три сетбола. Шведова обаче пропусна възможностите си и в крайна сметка загуби първия сет. Във втората част по-малката от сестрите Уилямс направи два пробива, които се оказаха достатъчни, за да си осигури победата.

"Първият сет беше доста труден, защото тя играше много силно. Трябваше да се успокоя, за да продължа мача. Щастлива съм, че победих" - каза след мача Серина, която в следващия кръг ще се изправи срещу французойката Каролин Гарсия, елиминирала Клара Закопалова със 7:6(3), 7:6(3).

Денят беше успешен за поставените до номер 20 в схемата. Мария Шарапова (Русия) победи Куруми Нара (Япония) с 6:3, 6:4, Петра Квитова (Чехия) се наложи над Паула Ормаечеа (Аржентина) с 6:3, 6:4, Ана Иванович (Сърбия) елиминира Лорън Дейвис (САЩ) с 6:1, 6:1, а Забине Лизицки (Германия) отстрани Надя Петрова (Русия) с 3:6, 6:4, 6:4.