Дузпи решиха севилското дерби (видео)

В истинска драма се превърна реваншът от осминафиналите в Лига Европа между Бетис и Севиля. Градските съперници изиграха вълнуващ двубой на "Бенито Вийямарин", спечелен от Севиля с 2:0 след голове на Хосе Антонио Рейес и Карлос Бака. Със същия резултат Бетис спечели като гост миналата седмица и така се стигна до продължения. В тях нови попадения не паднаха, а при дузпите пропуск на Ноно се оказа фатален за Бетис.

Севиля за първи път в историята си продължи напред в евротурнирите след загуба у дома в първия мач, а за Бетис остава надеждата, че до края на сезона ще успее да се спаси от изпадане в Сегунда дивисион.

Карлос Бака и Кевин Гамейро започнаха в атаката на Севиля, а по крилата действаха Марко Марин и Хосе Антонио Рейес.

За Бетис в предни позиции бяха Лео Баптищао, Рубен Ксатро и Седрик Мабвати.

Още от първите минути си пролича амбицията на Севиля да отбележи ранен гол и да върне интригата. След четвърт час игра централният защитник на Бетис Дамиен Перкис се контузи и беше заменен от Ноно. Малко по-късно хубаво центриране от левия фланг стигна до непокрития Рейес, който отрки резултата.

При този резултат домакините се активизираха и в 31-ата минута имаха претенции за дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Диого Фигейраш, но реферът Педро Проенса си замълча.

В началото на второто полувреме отново по-дейни бяха играчите на Севиля, но Бетис пропусна да изравни след самостоятелен рейд и хубав удар на Лео Баптищао. С всяка изминала минута мачът ставаше по-интересен. Бетис започна да пресира съперника в неговата половина и това доведе до няколко много опасни ситуации пред вратата на Бето, но Лео Баптищао нямаше шанс да се разпише.

Севиля изнемогваше, но при една контра в 75-ата минута Алберто Морено намери свободния Карлос Бака и колумбиецът от упор разстреля Антоино Адан. Така общият резултат от двата мача беше изравнен и всичко започна отначало.

В продълженията напрежението и умората взеха връх над желанието на съперниците да се доберат до решителен гол. Така, крайният победител трябваше да бъде определен след дузпи. Стражът на Бетис Антонио Адан спаси удара на Витоло, а след това Рубен Кастро бе точен и даде аванс на "зелено-белите".

Те водеха до четвъртото изпълнение, когато Алфред Н'Диайе уцели гредата. Последва точен изстрел на Иван Ракитич и Севиля излезе напред. Отговорността да остави Бетис в играта се падна на Ноно, но той не прояви здрави нерви и прати топката в аут, с което всичко приключи и Севиля се класира за четвъртфиналите.

БЕТИС - СЕВИЛЯ 0:2 в ред. време и продълженията, 3:4 след дузпи
0:1 Рейес (20)