Казанлък удари Левски с 3:2 насред София (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на Левски започнаха с фалстарт участието си на полуфиналите от женското първенстнво на НВЛ. "Сините" отстъпиха като домакини на Казанлък Волей с 2:3 (25:20, 13:24, 25:16, 23:25, 13:15) в първия мач между двата отбора от полуфиналните плейофи, игран в столичната зала "Сиконко".

Така отборът на Казанлък Волей поведе с 1-0 победи в серията, в която се играе до 2 победи от 3 мача. Реваншът е на 23 март (неделя) в Казанлък, като е насрочен за 18,00 часа.

Мачът се игра пред погледа на новият национален селекционер на България Владимир Кузюткин, който наблюдаваше изявите на волейболистките от трибуните на залата. Двубоят обаче бе белязан от изключително неравномерна игра и за двата отбора, като се редуваха силни и слаби моменти. Амплитудите започнаха още от първия гейм, в който левскарките  повеждаха в резултата на три пъти, но впоследствие биваха застигани от съперничките. В крайна сметка в решителните минути след 20-та точка домакините се мобилизираха и спечелиха гейма с 25:20.

Истински спад обаче последва за "сините" във втората част, когато те бяха прегазени от съперничките. Отборът на Казанлък Волей показа, че ще се бори в мача, като стартира с точкова серия и поведе с 5:1. Възходът продължи, като "розите" поведоха с 14:2. В този момент на крайната линия застана Мирослава Паскова, след чиито сервис съотборничките й направиха точкова серия и намалиха до 7:14. Грешка в изпълнението обаче сложи край на серията, като гостенките отново взеха превес и довършиха левскарките, като ги оставиха на 13 точки.

В третата част настъпи поредния обрат, като "сините" поведоха ударно със 10:1 и...! Натрупаната разлика бе комфортна и те затворих безпрепятствено тази част в своя полза, като поведоха с 2:1 гейма.

В четвъртата част обратите продължиха, а гостенките от Казанлък отново показаха, че не се предават и ще се борят до край. Те започнаха да диктуват играта и поведоха със 7:3. Водачеството им продължи до второто техническо прекъсване, след което "сините" отново намериха себе си и изравниха при 17:17. Двубоят продължи точка за точка, но при равенството 23:23 левскарките не издържаха и предадоха фронта, като с това "розите" докараха развоя до тайбрек.

В петата решителна част "розите" "яхнаха" вълната и поведоха с 10:6. Наново домакините се вдигнаха на щурм и изравниха при 11:11. В крайна сметка обаче по-издържливи на напрежението се оказаха гостенките, които спечелиха гейма и мача и направиха първата изненада на полуфиналите.