Ботев Пд разгроми ЦСКА и се класира на финала за Купата на БФС

Ботев (Пловдив) разгроми ЦСКА с 4:1 в полуфинал от турнира за Купата на БФС при юношите (родени 1998 г). Така жълто-черните ще срещнат в битка за трофея Литекс, който вчера се наложи с 1:0 над Левски.

Финалната среща трябва да се състои на 30-и април, но БФС предстои да уточни в кой град. Малките ботевисти доминираха през цялото време и напълно обезличиха вицешампионите в тази възраст.

Два гола вкара привлеченият от Чавдар (Етрополе) Исмет Радаман, който се разписа за 2:0 в 30-ата и за 4:0 в 44-ата минути. Лъчезар Захариев откри резултата в 5-ата минута, а две преди края на първата част Йосиф Табаков също се разписа. Столичани върнаха един гол накрая след самостоятелен пробив на централния им нападател Павел Головодов.

Вчера пък Литекс отстрани Левски с 1:0 благодарение на попадението на Георги Търтов преди почивката. Така Литекс стана единствената футболна школа, която класира два отбора на финалите в трите възрасти. При набор 2000 малките оранжеви таланти ще се изправят срещу Левски.

снимка: botevplovdiv.bg