Първа победа за Никс при новия президент Фил Джаксън, Маями пада без ЛеБрон

Ню Йорк Никс постигна победа с 92:86 над Индиана в първия мач след назначаването на легендата Фил Джаксън за президент на клуба и регистрира седма поредна победа, което е рекорд за сезона. Никс е на 3-о място в Атлантическата дивизия с 28 победи и 40 поражения, докато Пейсърс инкасираха 18-а загуба от 68 мача. Кармело Антъни вкара 34 точки за победителите, а Ланс Стивънсън завърши с 21 точки и 9 борби за Индиана. Пред погледа на Джаксън, домакините направиха вихрено първо полувреме, в което доминираха тотално.

Другият лидер на Изток - Маями, също претърпя поражение. Горещите отстъпиха д 96:101 при гостуването си на Бостън Селтикс, който също прави един от най-слабите си сезони и почти сигурно пропуска плейофите. Раджон Рондо вкара два наказателни удара в последната минута и осигури спокойствието на домакините.За гостите от Флорида не игра ЛеБрон Джеймс, тъй като получи силни мускулни спазми след успеха над Кливланд със 100:96 преди една нощ, когато пък реализира 43 точки. Иначе Рондо завърши мача с 9 точки, 15 асистенции и 10 борби, а Бостън прекъсна серията си от пет поредни загуби. Гостите пък остават на 2-а позиция в Източната конференция с 46/20.

Сан Антонио Спърс отнесе Лос Анджелис Лейкърс със 125:109 и продължава да бъде без конкуренция на върха в Западната конференция с 51 победи и 16 поражения. Тони Паркър вкара 25 точки, а Кахви Леонард добави 22 и 10 борби. Шпорите регистрират и 7-а поредна победа срещу този съперник, намиращ се в най-лошия сезон в историята си, предпоследен на Запад. Дани Грийн вкара 16 за Спърс, а Тим Дънкан имаше принос от 12 точки и 16 борби. Тимът им пък не е губил мач от 21-и февруари. Сега за отбора остава предизвикателството да се бори за 1-ото място в цялата Лига с Индиана.

Торонто Раптърс уверено върви към първата си титла в дивизията, откакто тимът е приет в НБА. Канадците се наложиха над Ню Орлиънс като гости със 107:100 с 31 точки на ДеМар Дерозан, както и с шест точки в последните две минути на Грийвис Васкес срещу бившия му отбор. Кайл Лоури наниза още 23, а АдмирДжонсън се отличи със 17. Васкес се намеси при 94:94, когато вкара пет точки за период от 36 секунди.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Филаделфия- Чикаго 94:102
Бостън- Маями 101:96
Бруклин- Шарлот 104:99
Мемфис- Юта 96:86
Ню Орлиънс- Торонто 100:107
Ню Йорк- Индиана 92:86
Далас- Минесота 122:123 (след продължение)
Денвър- Детройт 118:109