Никакъв проблем за Цвети в първия кръг в Маями

Първата ракета на България Цветана Пиронкова започна с победа участието си на турнира на твърди кортове в Маями с награден фонд от 5,4 милиона долара. 26-годишната пловдивчанка надделя с 6:2, 7:5 срещу представителката на Казахстан Галина Воскобоева и така си осигури 14 945 долара и 35 точки за световната ранглиста. Във втория кръг Цвети ще се изправи срещу поставената под номер 25 в схемата Сорана Кърстя (Румъния).

Заемащата 47-ата позиция в световната ранглиста Пиронкова пропусна два брейкпойнта в началото на първия сет, но при третата възможност не сгреши и реализира пробив за 1:0. 29-годишната Воскобоева имаше сериозни трудности при първия си сервис и българката се възползва от тази слабост в играта на съперничката. Цвети направи нов прбив за 5:2, след което при собствен сервис сложи край на частта за 6:2 след 33 минути игра. Пловдивчанката показа стабилност при подаванията си и не й се наложи да отразява нито една точна за пробив в първия сет.

Във втората част силите бяха по-изравнени. Пиронкова отново имаше брейкпойнт в първия гейм, но този път 63-ата в света Воскобоева го отрази. Проблемите на тенисистката от Казахстан със сервисите продължиха и тя изостана с 0:40 при собственото си подаване в петия гейм. Цвети не съумя да реализира трите си точки за пробив и резултатът стана 3:2. След двойна грешка на Воскобоева пловдивчанката стигна до нов брейкпойнт и най-сетне пробивът бе факт за 4:3. Осмият гейм мина през няколко равенства, но Пиронкова не се пропука. Сервирайки за победата при 5:4, първата ни ракета все пак допусна пробив. В следващия гейм обаче тя компенсира грешката си, осъществи нов пробив за 6:5, след което със сервис гейм на нула стигна до крайния успех в мача - 7:5. Срещата продължи час и 17 минути, а това бе втора победа за Пиронкова от три двубоя срещу Воскобоева.

Българката остави в статистиката 3 аса и 3 двойни грешки. При Галина Воскобоева директните точки от сервис бяха 2, а двойните грешки цели 9.