Трета последователна победа на Филаделфия над Питсбърг

Вратарят Анти Ниеми спаси 41 удара, включително 20 в първата част на мача, а Сан Хосе Шаркс се наложи с минималното 1:0 над Рейнджърс. С победата Акулите се изравниха с Анахайм на първата позиция в Тихоокеанската дивизия на НХЛ, като и двата отбора имат по 97 точки.

Единственото попадение за Сан Хосе вкара Логан Кутюр в първата третина. Това е шеста поредна победа за отбора и 9-а в последните 11 мача. В дербито на Изтока в изминалата нощ Филаделфия се наложи над Питсбърг с 4:3 като гост, като Летящите излязоха на 2-а позиция в дивизия Метрополитен със 77 точки, изпреварвайки Калъмбъс и Ню Йорк Рейнджърс, които имат по 1 точка по-малко.

Пингвините имат 92 и спорят с Бостън за 1-ата позиция в цялата Конференция. Гостите от филаделфия поведоха с 3:0 още в първата част, като две попадения реализира Уейн Саймъндс. След това домакините съкратиха пасива си, но Мат Рийд вкара за 4:2. Така Летящите постигнаха втора победа наз този съперник само в рамките на два дни след 4:0 в събота, а и с есенния мач през ноември победите за Филаделфия стават три поредни.

Бруукс Оприк намали на 1:3 в края на първата част, а в началото на втората Мат нисканен съкрати до 2:3. Джейсън Мегна оформи крайноот 3:4 в средата на втората третина. Чикаго разби Детройт с 4:1 като Мариан Хоса се завърна направо на висока скорост след две седмици лечение на контузия. Той вкара решителното попадение в мача за 3:1 в 46:33 минута на срещата.

Ник Ледли откри за Чикаго в 28:44 при числено превъзходство, а Червените криле изравниха също с човек повече в 35:10 чрез Густав Нюквист. Бен Смит обаче направи 2:1 само четири минути по-късно, а Джонатан Тейвс оформи крайното 4:1 в 57:50 минута с човек по-малко и пас на Хоса. Попадението на Хоса е 25-о през този сезон. Така Блекхоукс прекъснаха серията си от две поредни загуби и се нареждат на 3-о място в Централната дивизия с 92 точки. Детройт пък инкасира трето поредно поражение и се намира на 5-о място в Атлантическата дивизия със 73 точки. Монреал, който в момента държи 2-ата позиция в Атлантическата дивизия, се наложи с 2:0 над Бъфало.

Вратарят Дъстин Тукарски регистрира първата си суха мрежа в НХЛ, отразявайки 29 шута в едва седмия си мач като титуляр. Основният вратар на Канейдиънс- Кори Прайс, има разтежение ва бедрен мускул и пропусна мача. Головете пък вкараха Дейл Уайс и Брад Галахър. Уинипег постигна най-убедителната си победа през този сезон, размазвайки със 7:2 Далас Старс у дома.

Успехът на Джетс идва след шест поредни загуби, които ги смъкнаха на 6-о място в Централната дивизия със 71 точки и изоставане от 4 след Далас и Финикс, които заемат последните две уайлд-кард квоти за елиминациите. Дъстин Бюфилиен вкара два гола, но удар в слабините го извади от играта в последната третина. Блейк Уилър пък се записа с четири асистенции.