Слаб футбол, скандално съдийство и нова победа за Юве (видео)

Шампионът на Италия Ювентус победи драматично Дженоа в мач от 28-ия кръг на Серия "А". Срещата на "Луиджи Ферарис" завърши 1:0 за "бианконерите" благодарение на гол на Андреа Пирло в 89-ата минута. Плеймейкърът на шампионите изпълни по перфектен начин фаул около границата на наказателното поле и не остави шансове на стража на "грифоните" Матия Перин.

Мачът в Генуа ще се запомни най-вече със слабото съдийство на Паоло Мацолени, който отмени чист гол на Юве преди почивката, а през второто полувреме не отсъди и дузпа в полза на тима, воден от Антонио Конте. Дузпа обаче получиха домакините, но Джанлуиджи Буфон спаси удара на резервата Емануеле Калайо.

Благодарение на поредния си успех Ювентус вече има аванс от 18 точки пред втория Рома, който утре е домакин на Удинезе. Дженоа остава в средата на таблицата с актив от 35 точки.

От състава на Юве отсъстваха контузените Мирко Вучинич, Карлос Тевес, Себастиан Джовинко и Симоне Пепе. В атака си партнираха Пабло Освалдо и Фернандо Йоренте, а в средата на терена се завърна Пол Погба.

Наставникът на Дженоа Джан Пиеро Гасперини не можеше да разчита на травмираните Алесандро Гамберини, Лука Антонини, Симе Върсалко и Юрай Кучка. В предни позиции на Алберто Джилардино помагаха Андреа Бертолачи и Джузепе Скули.

Съперниците изиграха сравнително скучно първо полувреме, в което гостите сякаш действаха с едно наум за предстоящия реванш с Фиорентина в Лига Европа и рядко създаваха опасни ситуации пред вратата на Матия Перин. В 20-ата минута Освалдо прати топката в мрежата, но голът му правилно беше отменен заради засада. Малко преди почивката нов гол на италианския национал не беше зачетен, но този път страничният съдия сбърка. Бранител на Дженоа покриваше Освалдо в момента на подаването на Погба, но тъчреферът вдигна флага и попадението беше отменено.

През второто полувреме домакините заиграха по-смело и Бертолачи пропусна отлична възможност да открие резултата. Той влезе в наказателното поле и заложи на силата, но Джанлуиджи Буфон спаси удара му, а при добавката Марко Мота прати топката в аут.

В 69-ата минута футболистите на Юве имаха претенции за дузпа за игра с ръка на защитник на Дженоа след опит за центриране на Йоренте, но Мацолени си замълча. Буквално в ответната атака при сходна ситуация Видал докосна топката с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. С отговорността да изпълни дузпата се нагърби опитният Калайо, но неговият удар бе твърде слаб и Буфон спаси.

В края на мача "грифоните" се поумориха и Юве нанесе своя удар. Това стана в 89-ата минута, когато Пирло майсторски завъртя топката от фаул и препарира иначе много стабилния Перин - 0:1. По този начин "старата госпожа" записа пета поредна победа в Серия "А" и четвърти пореден мач без допуснат гол.