Драма с щастлив край за Ливорно

Отборът на Ливорно за пръв път от доста време се озова извън зоната на изпадащите в Серия "А". Тимът на Атилио Пелоти надви с 2:1 Болоня в изключително важен мач и остави гостите зад себе си в класирането. Марко Бенаси и Паулиньо отбелязаха головете за Ливорно, преди Лазарос Христодулопулос да върне едно попадение от дизпа в края на двубоя. Домакините завършиха с девет човека, но въпреки това устискаха ценните три точки.

Първото полувреме беше равностойно и без много голови положения. Веднага след почивката обаче стана интересно. В игра за домакините се появи Иносент Емегара, който още при първото си докосване до топката подаде на Бенаси и той откри резултата. Не след дълго Ливорно вече водеше с 2:0. Този път Бенаси влезе в ролята на асистент, а гола вкара бразилецът Паулиньо.

Нещата вървяха гладко за домакините до 80-ата минута, когато Ибрахима Мбайе беше изгонен за втори жълт картон. Малко по-късно Емегара направи дузпа и също трябваше да напусне терена, а Христодулопулос беше точен от бялата точка и върна надеждите на Болоня.

С двама човека по-малко Ливорно изпадна в глуха защита, но все пак успя да задържи минималния си аванс и да постигне шеста победа от началото на сезона.