Гари Родригес се включи активно, но Елче не спечели

Отборите на Елче и Бетис направиха 0:0 в обедна среща от 28-ия кръг на Ла Лига, игран пред 29 125 зрители на "Мартинес Валеро". Бившият играч на Левски игра половин час за "франхивердес", в който остави добри впечатления с няколко добри центрирания и два шута.

Домакините действаха много по-активно в атака през целия мач. Вратарят на севилци Антонио Адан на няколко пъти направи силни спасявания. Гостите от "Бенито Вийямарин" имаха лошия късмет за контузии на Дидак Вила в 16-ата минута и след това на заменилия гол Каро в 40-ата минута. "Вердибланкос" имаха добра възможност в 28-ата минута, когато Седрик Мабвати показа забележителна скорост.

В 49-ата Адан изчисти опасно центриране на Дамиан Суарес. В 59-ата в игра за валенсианси се появи Гари Родригес, който само минута по-късно отправи опасен шут, който обаче мина доста високо. В 79-ата Родригес центрира добре отдясно, но Адан се протегна и предотврати опасността. В 84-ата бившият играч на Левски пак шутира над гредата. Две минути по-късно Феран Короминас поиска дузпа. Тимът на Фран Ескриба не можа да победи въпреки голямото си превъзходство.

Елче е на 13-а позиция, а участникът в Лига Европа е последен.

Снимка: Getty Images/Guliver