Резервите на Лудогорец изковаха ценна победа в Ловеч, детински грешки провалиха Литекс (видео + галерия)

Отборът на Лудогорец извоюва ценна победа над Литекс в първи мач от 1/4-финалите за купата на България. "Орлите" се наложиха като гост с 2:1 и по този начин взеха предимство преди реванша, който е на 2-ри април в Разград.

Попаденията за тима на Стойчо Стоев реализираха Христо Златински (13) и Козмин Моци (25). За домакините точен бе Мирослав Манолов (70).

В днешната среща наставникът на "орлите" Стойчо Стоев заложи на резервите, докато Златомир Загорчич пусна най-доброто, с което разполага.

Лудогорец стигна до комфортна преднина от два гола след детински грешки от страна на "оранжевите" футболисти и стража Евгени Александров. До голяма степен домакините може да бъдат доволни, тъй като през първата част "орлите" напълно надиграха своя опонент и можеха спокойно да вкарат още поне 2-3 гола и да се стигне до разгром. Плюс това главният съдия направи две груби грешки, спестявайки заслужени червени картони на Джордан и Том.

В 14-ата минута футболистите на Литекс имаха претенции за дузпа. Тогава се стигна до изритана дълга топка към Джордан. Чворович излезе напред и парира съвсем чисто опасната ситуация, хващайки кълбото с ръце, и главният рефер съвсем правилно не отсъди най-тежкото наказание.

Мачът стартира с опасна ситуация пред вратата на "зелените". В 9-ата минута домакините имаха добра възможност за гол, но Петър Златинов пропусна останал под ъгъл сам срещу Иван Чворович. Българският шампион бързо се съвзе от първоначалния шок и оттук да края на първите 45 минути напълно доминира.

В 13-ата минута Лудогорец успя да поведе. Христо Златински се разписа след изпълнение на пряк свободен удар от малък ъгъл. Основна вина за попадението има стената, която при удара се разкъса и вратарят не успя да реагира.

В 25-ата минута Козмин Моци донесе комфортна преднина на своя тим. Златински стреля от фаул, топката тупна пред стража Александров, който сбърка при намесата и кълбото попадна право в краката на румънеца, който на празна врата покачи на 0:2.

Малко по-късно Йерун Луму имаше отлична възможност окончателно до сложи точка на спора. Холандецът изкочи сам срещу вратаря, но се забави и ударът му бе париран. В 32-ата минута главният съдия се смили над Вилмар Джордан и не му показа втори жълт картон за опасна игра и по този начин таранът остана на терена.

Три минути преди края на първата част Шоко изведе с прецизен пас Жуниор Кишада очи в очи с Александров. Вместо да пусне кълбото покрай стража на "оранжевите", бразилецът се опита да лъже гонещия го бранител и логично сбърка. Въпреки това топката попадна в Даниел Абало, който стреля без да се бави, но право в ръцете на вратаря.

През втората част играта доста се накъса. Като изключим попадението във вратата на Чворович и спестеният червен картон на Том, на терена не са случи нищо интересно. Двата тима заложиха изцяло на единоборствата, а освен това допуснаха множество непредизвикани грешки.

В 70-ата минута влезлият като резерва Мирослав Манолов даде искрица надежда на своя тим за реванша в Разград. Нападателят се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо намали на 1:2.

В 86-ата минута реферът спести червен картон на Том, който умишлено извърши грубо нарушение срещу Златински.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 1:2