Райо продължи нагоре с трета поредна победа (видео)

Отборът на Райо Валекано спечели с 3:1 над Алмерия в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Алберто Буено (37) и Хоакин Ларивей (57 и 76) зарадваха трибуните на "Вайекас". Фернандо Сориано (71) вкара единствения гол за южняците. С успеха Райо се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 14-и.

Домакините играха много по-силно преди почивката. В деветата минута Алберто Буено получи шанс, но топката се озова в ръцете на Естебан Андрес Суарес. В 18-ата Хоакин Ларивей стреля над гредата след хубаво центриране на Анаиц Арбийя. В 37-ата "пчеличките" взеха заслужен аванс. Буено се оказа сам при изпълнение на корнер и насочи в мрежата.

И след почивката момчетата на Пако Хемес продължиха да диктуват ритъма. В 50-ата минута Естебан се намеси след шут на Яго Фалке. В 57-ата Ларивей удвои след страхотен пробив на Фалке отляво. Ларивей се размина на два пъти с нов гол (59 и 68).

В 71-ата гостите от "Медитеранео" върнаха интригата. Резервата Фернандо Сориано направи двойно с Родриго Риос - Родри и не остави шанс на Рубен Мартинес. В 76-ата Ларивей покачи на 3:1 и уби надеждите на андалуския тим. Жонатан Виера пусна хубаво подаване към Ларивей, който вкара с лекота.

Това е трета поредна победа за мадридския тим. Алмерийци продължиха да слизат надолу и са 18-и.

Снимка: Getty Images/Guliver