Байерн вдига титлата след 10 дни (видео)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) се приближи само на 5 точки от 24-ата си титла. Тази вечер баварците с лекота спечелиха с 2:1 домакинството си на Байер (Леверкузен) и дръпнаха с 23 пункта пред втория Борусия (Дортмунд). Точни за първенеца бяха Марио Манджукич (44') и Бастиан Швайнщайгер (52'), а Щефан Кийслинг върна едното попадение в продължението. До края остават девет кръга, което означава, че отборът на Джосеп Гуардиола най-вероятно ще триумфира при визитата си на Херта (Берлин) на 25 март в междинния 27-и кръг. Преди това след седмица на Байерн предстои още едно гостуване - на Майнц 05.

Днес Джосеп Гуардиола даде почивка на редица титуляри като Филип Лаам, Тиаго Алкантара, Франк Рибери и Дейвид Алаба, като всички те бяха записани сред резервите. По този начин шанс за изява получиха Даниел ван Буйтен и Диего Контенто. Отборът не направи най-силния си мач, като видимо се щадеше.

Изненадващо ли не, гостите от Байер можеха да поведат, след като в 11-ата минута Сон Хюн-Мин излезе сам срещу Мануел Нойер, но не уцели вратата. В 29-ата минута стражът на домакините отново се намеси отлично след топовен шут на Симон Ролфес от далечно разстояние. Независимо тези два шанса, баварците бяха тези, който контролираха играта. Превъзходството им придоби числено отражение в притежанието на топката - 80% срещу 20%.

Минута преди почивката Швайнщайгер центрира точно към Манждукич, който надскочи Филип Волшайд и даде аванс на своите. Всичко беше решено седем минути след подновяването на играта, когато капитанът на Байерн днес Швайнщайгер заби впечатляващ гол от фаул за 2:0.

След това темпото спадна, като Байерн продължи да разиграва, а "аспирините" като че ли бяха доволни, че няма да бъдат разгромени. Едва в последните секунди Кийслинг с глава се разписа за крайното 2:1 в полза на домакините.

Леверкузен продължава да бъде в дълга серия без победа и рискува да загуби мястото си в зона "ШЛ".