Майнц и Неделев мечтаят за Шампионска лига след изключителен обрат (видео)

Отборът на Майнц 05 направи турбообрат за победата с 4:2 като гост на Хофенхайм в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. В Зинсхайм домакините поведоха с 2:0 след голове на Еуген Полански (49) и Роберто Фирмино (53). Само за осем минути Ерик Максим Чупо-Мотинг (67), Бенедикт Залер (73) и Шинджи Оказаки (75) зарадваха Томас Тухел. В добавеното време Оказаки заби четвърти гол. Тодор Неделев отново не беше в групата на "05", които са само на три точки от четвъртия Байер (Леверкузен) и от зона "Шампионска лига".

Още във втората минута домакините получиха дузпа за нарушение на Николче Новески. Сеад Салихович стреля над гредата. До момента босненецът имаше седем от седем вкарани дузпи от началото на сезона, но при осмата сбърка. До края на полувремето домакините бяха доста по-силни, но продължиха с пропуските. Головите положения за полувремето бяха 11:4, сочи статистиката. В края на частта тимът на Томас Тухел заигра по-добре.

В 49-ата Еуген Полански откри резултата с мощен изстрел от границата на наказателното поле, влетял в мрежата с почти 100 километра в час. Полският национал се възползва от отбита топка при корнер и наказа Лорис Кариус с левия крак. В 53-ата Хофе наниза и второ попадение. Роберто Фирмино реализира с удар от 16 метра.

Съотборниците на Тодор Неделев успяха да отвърнат на удара с три бързи гола в рамките на осем минути, сътворявайки феноменален обрат. В 67-ата минута Чупо-Мотинг намали от седем метра след пас на Николай Мюлер. В 73-ата Бенедикт Залер вкара куриозен гол. Залер навлезе в наказателното поле, защитник изстреля топката в неговото тяло и тя влезе учудващо за вратаря в мрежата. Стотина секунди по-късно Шинджи Оказаки заби с глава за 2:3 след центриране на Чупо-Мотинг. Хофе тръгна в стил "всичко или нищо" и получи гол в 92-ата минута. Салихович загуби топката и японецът Оказаки вкара за крайното 2:4.

Майнц е на пета позиция с много добри шансове за участие в Европа. Със своите странни голови мачове Хофе остава на десето място.

Снимки: Getty Images/Guliver