Последният отново обърка сметките на Волфсбург (видео)

За втори път този сезон Волфсбург се провали срещу последния в класирането Айнтрахт (Брауншвайг) и логично е на крачка от това да остане извън евротурнирите. След домакинската загуба с 0:2 през есента сега "вълците" стигнаха само 1:1 при гостуването си на новака в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. Луис Густаво вкара за състава на Дитер Хекинг в 36-ата минута, но красиво попадение на Карим Белараби в 48-ата минута възстанови равенството. Волфсбург имаше внушителните 68% срещу 32% владеене на топката, но това не помогна.

Отборът продължава да е в зона "Европа", но е само на точка пред следващия го Борусия (Мьонхенгладбах). След седмица на "вълците" предстои много важен сблъсък с Аугсбург, който пък е само на 2 точки зад тях и също се опитва да ги изхвърли от европейските клубни турнири.

Финалът на сезона ще е не по-малко по-интригуващ и за Брауншвайг. Макар почти през целия шампион отборът да е последен в класирането, в момента той е само на 3 точки от спасението.