Джокович срещу Иснър на 1/2-финалите в Индиън Уелс

Световният №2 Новак Джокович се класира за 1/2-финалите на турнира от серията "Мастърс" в Индиън Уелс. Сърбинът надигра на 1/4-финалите французина Жулиен Бенето с 6:1, 6:3 и за четвърта поредна година достигна до полуфиналната фаза в това състезание.

Преди 8 години Джокович дебютира в Индииън Уелс с мач от първия кръг срещу Бенето и го загуби. Тогава Ноле бе на 18 години. Сега обаче ситуацията е много по-различна и сърбинът записа шестата си поредна победа срещу френския ветеран. Джокович взе първия сет след само 28 минути игра, а във втория му бяха нужни 40 минути, за да се справи със съперника си.

На полуфиналите двукратният шампион Джокович ще срещне американския гигант Джон Иснър, който надделя над латвиеца Ернестс Гулбис след два оспорвани сета - 7:6 (4), 7:6 (3). Преди две години, тъкмо на 1/2-финалите, Иснър сензационно победи Джокович, след което отстъпи на финала пред швейцареца Роджър Федерер.