Шалке диша във врата на Борусия (Д) след обрат срещу Аугсбург (видео)

Отборът на Шалке 04 победи с 2:1 като гост Аугсбург в първия мач от 25-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Играчите на Йенс Келер трябваше да правят обрат в резултата, тъй като още в 5-ата минута Тобиас Вернер изведе Аугсбург напред. Това се случи, след като Тим Хоогланд игра лошо с глава, подарявайки топката на Тобиас Вернер, който се озова в много изгодна позиция за гол в наказателното поле на гостите и с хубав шут изпрати топката в мрежата зад Ралф Феерман.

В 33-ата минута обаче "кралскосините" от Гелзенкирхен изравниха резултата. Кевин-Принс Боатенг стреля извън наказателното поле на Аугсбург, вратарят Александър Манингер изби лошо и Клаас Ян Хунтелаар при добавката реализира за 1:1.

Четири минути след почивката обратът стана факт. След хубава атака на гостите Хунтелаар бе оставен съвсем сам на празна врата и холандецът вкара един от най-лесните голове в кариарата си, който обаче се оказа доста ценен.

Шалке заема трето място в класирането, като се доближи на точка от втория Борусия (Дортмунд), който е с 48 точки. Убедителен лидер е Байерн (Мюнхен) с 68 точки. Аугсбург пък е шести с 38 точки.