Дузпа зарадва АЗ Алкмаар срещу Анжи (видео)

Отборът на АЗ Алкмаар победи с 1:0 Анжи (Махачкала) в първи осминафинален мач от тазгодишното издание на Лига Европа. Холандците стигнаха до успеха, благодарение на точно изпълнена дузпа от Алон Йохансон в средата на първото полувреме. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Али Гаджибеков срещу Виктор Елм. Гостите от Русия могат да съжаляват, че не стигнаха поне до едно попадение, тъй като пред втората част на мача имаха превъзходство и само късметът ги лиши от гол. Освен това гол на Александър Бухаров бе отменен. Реваншът е след седмица в Москва.

АЗ АЛКМААР - АНЖИ 1:0
1:0 Йохансон (29-д)