Фиорентина отново обърка плановете на Ювентус (видео)

Отборът на Фиорентина се оказва "черната котка" за Ювентус през този сезон. След като нанесе единствената загуба на "бианконерите" в Серия "А" до момента, сега тимът от Флоренция е напът да обърка плановете на торинци и в Лига Европа. В първия 1/8-финал между двата тима "виолетовите" стигнаха до равенство 1:1 на "Ювентус Стадиум", което е много добър турнирен резултат преди реванша на свой терен. Артуро Видал даде преднина на домакините още в 3-ата минута, но Марио Гомес изравни в 79-ата минута.

Срещата започна изключително динамично и още в 3-ата минута Юве организира страхотна атака с няколко подавания по въздуха, като в крайна сметка Себастиан Джовинко свали с гърди за Артуро Видал в наказателното поле и той без забавяне заби кълбото в мрежата за 1:0.

В следващите минути домакините напълно доминираха и първо Пабло Освалдо, а след това и Видал опитаха далечни удари. Фиорентина обаче бързо се окопити и в 14-ата минута стигна до първата си опасност като Алберто Акуилани отправи опасен изстрел покрай вратата. Четири минути по-късно пък Джанлуиджи Буфон трябваше да се намесва решително след изстрел на Матиас Фернандес.

Последваха нови възможности пред "бианконерите" като в 21-ата минута Джовинко имаше чудесен шанс от близо, но стреля слабо и вратарят улови. След това удар на Видал с глава бе спасен от Нето, а в 38-ата минута чилиецът имаше нов шанс и този път уцели напречната греда. В 40-ата минута пък отново Джовинко отправи опасен изстрел преминал до вратата.

Втоарта част започна далеч по-мудно и в дълги периоди не се случваше почти нищо интересно. Едва в 69-ата минута Маурисио Исла отправи удар, но той бе доста слаб и неточен. В 79-ата минута обаче като че ли от нищото Фиоренитна стигна до изравняване. Марио Гомес получи пас зад защитата, надбяга преките си пазачи и под плонжа на Буфон прати топката в мрежата.

Този гол сериозно промени ситуацията на терена. Двата тима заредиха атака след атака в заключителните минути. Първо Фернандо Йоренте излезе на добра позиция, но стреля слабо. След това страхотен удар на Гомес мина до гредата. Последва нова хубава атака на Юве и изстрел на Пол Погба преминал до гредата. След това пък Буфон се оказа герой за домакините като на два пъти направи великолепни спасявания след удари на Борха Валеро и Мануел Варгас.

В крайна сметка обаче мачът завърши без победител и със сигурност Фиорентина е по-доволният от двата отбора. "Виолетовите" ще имат преднина от гол на чужд терен преди реванша във Флоренция, което пък доста усложнява задачата на "бианконерите" за втория мач, където ще им трябва победа или равенство с много голове.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 1:1