Очаквайте от 14:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Порто взе крехка преднина срещу Наполи (видео)

Отборът на Порто записа минимална победа с 1:0 в първия мач от 1/8-финала в Лига Европа срещу Наполи. На своя стадион "Драгао" домакините стигнаха до успеха с гол на Джаксън Мартинес в 57-ата минута и ще имат преднина преди реванша.

Порто бе по-активният тим почти през целия мач, но не успя да претвори игровото си предимство в повече попадения. В 12-ата минута опасен удар на Джаксън Мартенис бе спасен по прекрасен начин от Хосе Рейна. В 20-ата минута пък домакините бяха ощетени тъй като напълно редовен гол на Карлос Едуардо бе отменен заради несъществуваща засада. В 36-ата минута Майкон стреля с глава покрай вратата.

Единственото по-интересно положение за Наполи през първата част пък бе създадено от Марек Хамшик, който в 42-ата минута отправи хубав изстрел с глава, но покрай вратата.

През второто полувреме обаче Порто успя да нанесе своя удар. В 57-ата минута след центриране от корнер топката бе изчистена лошо от бранителите и стигна до Мартинес, който от воле я заби в мрежата за 1:0.

До края и Наполи опита да изнесе играта по-напред, но без да притесни особено вратаря Елтон. В 82-ата минута пък Кинтеро направи невероятен пропуск за Порто, като от 3 метра не успя да прати топката в опразнената врата и уцели гредата. Наполи пък за малко да отбележи в 84-ата минута, когато след поредица от рикошети в наказателното поле топката потегли към вратата, но там защитник изчисти пред голлинията.

В крайна сметка мачът завърши без повече голове и Порто ще има леко предимство преди реванша.

ПОРТО - НАПОЛИ 1:0
1:0 Мартинес (57)