Далас измъкна победа срещу Сейнт Луис в продължението

Джейми Бен отбеляза гол 3:42 минута на продължението за победата на Далас с 3:2 над Сейнт Луис в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Защитникът Алекс Пиетранджело и Роман Полак бяха точни за  Сейнт Луис, а Колтън Севиур и Антоан Русел се разписаха за Далас. Марк-Андре Флюри всичките 32 удара и записа пети "шътаут" за сезона при успеха на Питсбърг над Вашингтон с 2:0. Юси Йокинен и Сидни Кросби донесоха успеха на "пингвините",  които записаха трети пореден успех в Лигата.

Буун Дженър и Брендън Дубински вкараха попадения в рамките на 40 секунди в третия период, а Кълъмбъс спечели с 4:1 срещу Детройт.  Ник Фолино и Дерек МакКензи също бяха точни за Кълъмбъс, а Сергей Бобровски направи 39 спасявания. Дани ДеКейсър отбеляза единствената шайба за Детройт.

Сан Хосе разгроми Торонто с 6:2 след два гола и асистенция на Джо Павелски. Така той премина границата от 400 точки в кариерата си. Томи Уингълс също се разписа, а Сан Хосе се доближи само на 2 точки до Анахайм на върха в тихоокеснаката дивизия. Брент Бърн, Марк-Едуард Влашич и Марти Хавлат добавиха по един гол, а Анти Ниеми направи 19 спасявания. За Торонто и двете попадения бяха дело на Джейк Гардинър. Павелски вкара последните два гола за Сан Хосе и вече има 34 от началото на сезона.

Тейлър Хол се разписа в четвъртия кръг на дузпите и донесе  победата на Едмънтън над Минесота с 4:3. Яромир Ягър вкара гол през третата част, а Ню Джърси спечели гостуването си на Филаделдфия с 2:1.