Янкович победи с лекота Вожняцки в Индиън Уелс

Сръбската тенисистка Йелена Янкович успя да победи с лекота Каролин Вожняцки в сблъсъка между бившите номер едно в света в четвъртия кръг на турнира в Индиън Уелс. Янкович се наложи с 6:3, 6:1 за 1 час и 4 минути в повторение от финала между двете през 2010 година. Йелена вече не изпитваше болките в гърба, които я накараха да поиска няколко пъти медицинска помощ по време на предишния й мач с Магдалена Рибарикова.

Вожняцки първа стигна до пробив и поведе с 3:1 в началото на мача. След това обаче съперничката й спечели 10 поредни гейма и до края на срещата даде само още един на датчанката, която беше подкрепяна от годеника й Рори Макилрой.

Поставената под номер едно в схемата На Ли (Китай) също се класира за 1/4-финалите на надпреварата, след като победи канадката Александра Вожняк с 6:1, 6:4. За място сред най-добрите четири шампионката от Australian Open ще се бори с Доминика Цибулкова (Словакия), която елиминира осмата в схемата Петра Квитова (Чехия) с 6:3, 6:2.

В други мачове от четвъртия кръг в Индиън Уелс Флавия Пенета (Италия) отстрани сънародничката си Камила Джорджи с 6:2, 6:1, Слоун Стивънс (САЩ) се наложи над Алиса Клейбанова (Русия) с 6:3, 7:5, Симона Халеп (Румъния) постигна успех над Южени Бушар (Канада) с 6:2, 1:6, 6:4, Агниешка Радванска (Полша) се справи с Ализе Корне (Франция) със 7:5, 6:3, а Кейси Делакуа (Австралия) продължава напред след отказване на съперничката й Лорън Дейвис (САЩ) заради стомашни проблеми.