Майнц 05 и Херта прибавиха по точка по пътя за Европа (видео)

Майнц 05 и Херта (Берлин) закриха 24-ия кръг в Бундеслигата с равенство 1:1. Българският играч на домакините Тодор Неделев отново не попадна в групата, като сега се възстановява от лека контузия. И двата гола паднаха през второто полувреме. Тръгналият да става голмайстор на първенството Адриан Рамос заби 15-ото си попадение в 51-ата минута. В 65-ата минута обаче партньорът му в атака днес Сами Алагуи направи дузпа, която Ерик Максим Чупо-Мотинг реализира за крайното 1:1.

За съжаление и на двата отбора, ремито ги ощетява в борбата за място в Лига Европа. По всичко изглежда, че тези два тима заедно с Волфсбург, Аугсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) ще определят двата представителя на Бундеслигата в турнира през следващия сезон.