45 минути качествен футбол в Ловеч! Лудогорец спечели битката в редовния сезон (видео+галерия)

Отборите на Литекс и Лудогорец не успяха да излъчат победител в дербито от 26-ия кръг на "А" група. Двата тима завършиха 0:0, като по този начин гостите от Разград запазиха първото място в класирането в последния кръг от редовния сезон на "А" група, изпреварвайки "оранжевите" с една точка.

Другият уикенд стартират плейофите. Тимът на Стойчо Стоев почива в първия кръг, а Литекс среща Черно море.

Възпитаниците на Златомир Загорчич и Стойчо Стоев изиграха доста качествено първо полувреме, което бе изпъстрено със скоростни атаки по крилата и битка за всяка педя терен.

Добро впечатление направи коректната игра на главните действащи лица. Играта почти на бе спирана, което рядко се случва по българските стадиони.

През втората част обаче мачът определено изгуби своя блясък. Футболистите допускаха доста брак в действията си, а освен това нямаше нито едно чисто голово положение. По всичко пролича, че бяха излезли с мисълта преди всичко да не загубят срещата.

Двата тима не загубиха никакво време за разузнаване и още в самото начало се впуснаха смело в атака. В 9-ата минута Вилмар Джордан влезе в наказателното поле и падна след съприкосновение с Теро Мантула, но съдията остана безмълвен.

В 15-ата минута разградчани сътвориха бърза атака. Жуниор Кайсара проби по дясното крило и подаде към Марселиньо, който отправи опасен изстрел. Стражът Евгени Александров успя да отрази, но въпреки добрата му намеса топката продължи траекторията си към вратата. Късметът спаси домакините, тъй като кълбото мина на сантиметри от страничния стълб.

Малко по-късно Марселиньо майсторски надделя над Николай Бодуров, който не успя да го спре, въпреки че го държеше с ръце, и подаде към Роман Безяк. Словенецът стреля от чиста позиция, но не успя да вкара. Литекс даде своя отговор чрез Джордан, който от няколко метра не уцели вратата.

В 40-ата минута Христо Златински пропусна добър шанс да се разпише, след отлично центриране по земя на Марселиньо. Няколко минути преди това Асприля създаде суматоха пред вратата на Владислав Стоянов, след като за пореден път влезе зад гърба на Йордан Минев. В 43-ата минута Златински отправи страховит удар, но кълбото профуча на един метър от гредата.

През вторите 45 минути опасните ситуации пред двете врати напълно липсваха. Най-чистото положение бе в 81-ата минута. Тогава Михаил Александров завърши с удар добра атака на гостите от Разград, но стражът на домакините бе заел правилна позиция и успя да избие в корнер.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 0:0