Вратарски гол измъкна Борусия (Дортмунд) (видео)

Борусия (Дортмунд) надви Фрайбург с 1:0 в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата и дръпна с 4 точки на Байер (Леверкузен) и Шалке 04 в борбата за сребърните медали. Без контузения си голмайстор Роберт Левандовски отборът на Юрген Клоп не направи най-силния си мач, но с малко късмет си тръгна с три точки. В 58-ата минута капитанът Себастиан Кел изстреля балонна топка от далечно разстояние и изненада вратаря Оливер Бауман, който беше излязал напред - 1:0. Стражът, който по принцип е един от най-стабилните в тима си, нашумя са три такива грешки в двубоя с Хамбургер ШФ по-рано през сезона, което тогава доведе до тежката загуба с 0:3.

Домакините хвърлиха много усилия в стремежа си да измъкнат нещо, но се видя, че им липсва класа. Все пак всичко можеше да се развие по различен начин, ако съдията Петер Гагелман беше взел различно решение при една ситуация в края на първото полувреме. Става дума за 43-ата минута, когато Сократис фаулира извън наказателното поле откъсналия се сам срещу вратаря нападател на домакините Филип Цюлехнер. Реферът обаде вдигна само жълт картон, като явно прецени, че положението не е за червен картон.

В последните няколко минути Йонас Хофман, Хенрих Мхитарян и Пиер-Емерик Обамеянг демонстрираха разсеяност при добри възможности за втори гол.

Борусия влиза в тежка серия в Бундеслигата, като до края на месеца му предстоят мачове с Борусия (Мьонхенгладбах), Хановер 96, Шалке 04 и Щутгарт, което най-вероятно ще позволи на Байерн да стане шампион и на теория още преди настъпването на април.

Фрайбург остава под чертата, но само на точка от спасението.