Късметлийска победа и много освирквания за Бундестима (видео)

С гол на Марио Гьотце в 16-ата минута Германия победи с 1:0 Чили в приятелски мач, игран в Щутгарт. Въпреки успеха, футболистите на Йоахим Льов, които играха с новите си екипи в червено-черно, не бяха никак убедителни и през второто полувреме публиката на "Мерцедес-Бенц Арена" на няколко пъти ги освирка. Като че ли феновете останаха най-недоволни от Месут Йозил, което си пролича при реакцията им в 88-ата минута, когато плеймейкърът на Арсенал отстъпи мястото си на дебютанта Матиас Гинтер.

Ветеранът Мирослав Клозе започна в предни позиции за домакините, а зад него действаше офанзивното трио Тони Кроос, Марио Гьотце и Месут Йозил. Бастиан Швайнщайгер и Филип Лаам бяха двойката вътрешни халфове, като по този начин Льов показа, че иска да запази синхрона им в тази зона от Байерн. Ролята на десен бек беше поверена на Кевин Гроскройтц, докато отляво се подвизаваше Марсел Янсен.

Чилийците стартираха с Едуардо Варгас и Алексис Санчес в атака, подкрепяни от звездата на Ювентус Артуро Видал.

Гостите бързо дадоха да се разбере, че не изпитват никакво притеснение и можеха да поведат още в 9-ата минута, но Марсел Янсен изби от голлинията удар с глава на Видал. В още няколко ситуации до почивката защитата на Бундестима действа колебливо, но чилийците не се възползваха.

В 16-ата минута триходова комбинация между Швайнщайгер, Йозил и Гьотце завърши с прекрасно насочен изстрел на последния, оказал се неспасяем за Джони Ерера - 1:0. Малко по-късно Янсен се контузи и беше заменен от Марсел Шмелцер, а Видал пропусна нова добра възможност да матира Мануел Нойер.

В 34-ата минута Гьотце си осигури позиция за стрелба, но този път прати топката в аут. В самия край на полувремето чилийците стигнаха до няколко поредни корнера, без от тях да произлезе нещо опасно за Нойер.

Второто полувреме започна с лежерни действия от страна на домакините, което подразни публиката и тя на няколко пъти изрази недоволството си с продължителни освирквания. Клозе беше сменен от Андре Шюрле, но истинските проблеми за Германия бяха в защита. Жером Боатенг и Пер Мертезакер трудно се справяха с бързите чилийци. В 61-ата минута само гредата спаси Нойер след удар на Варгас.

Всяка следващата атака на Чили беше по-опасна от предишната, но гол така и не падаше. Гостите отправиха двойно повече удари и изпълниха 14 корнера срещу само 4 за Германия, но до края резултатът остана непроменен.

Независимо от загубата, Чили демонстрира за пореден път, че е много качествен тим и може да изненада неприятно всеки съперник.

ГЕРМАНИЯ - ЧИЛИ 1:0 (1:0)
1:0 Гьотце (16)