Бразилия с наказателна акция в ЮАР, Неймар над всички (видео)

Домакинът на Мондиал 2014 Бразилия постигна категорична победа с 5:0 в контролата си срещу Република Южна Африка на "FNB Stadium", или както бе по-известен по време на Мондиал 2010 "Сокър Сити Стейдиъм" в Йоханесбург. Над всички в сблъсъка между бившия домакин на световния шампионат и настоящия такъв бе звездата на Барселона Неймар, който наниза хеттрик и вече има девет гола в последните си 10 мача за "селесао".

Начало на головата фиеста даде Оскар с деветия си гол с екипа на Бразилия. Той прехвърли технично вратаря на домакините след остър извеждащ пас в наказателното поле и даде ранен аванс на отбора на Луиш Фелипе Сколари. В края на полувремето Неймар удвои, а само минута след подновяването на играта гостите нанизаха и трети гол, чийто автор отново бе нападателят на Барса. Той се разписа с красив прехвърлящ удар след добър извеждащ пас на Фред.

0:4 направи халфът на Манчестър Сити Фернандиньо десетина минути преди края с бомбен удар от над 30 метра, който остави вратаря на домакините абсолютно безпомощен.

Неймар оформи крайното 5:0 за Бразилия и своя хеттрик в мача в последната 90-а минута. Жо асистира с глава след центриране на Дани Алвеш, подавайки към Неймар, който отблизо наниза третия си гол в мача.

ЮАР - БРАЗИЛИЯ 0:5 (0:2)
0:1 - Оскар (10)
0:2 - Неймар (41)
0:3 - Неймар (46)
0:4 - Фернандиньо (79)
0:5 - Неймар (89)

Съставът на Бразилия: Жулио Сезар, Рафиня, Давид Луиш (64-Данте), Тиаго Силва, Марсело (58-Дани Алвеш), Фернандиньо, Паулиньо (45-Луис Густаво), Оскар (45-Рамиреш), Хълк (45-Вилиан), Неймар, Фред (62-Жо)