74 състезатели стартираха в 5-ия кръг на шампионата по мотокрос

74 състезатели в различните класове стартираха в 5-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос, който започна днес със свободните тренировки и квалификации на мотополигон "Козар Белене" град Левски. Въпреки топлото време мотокросистите дадоха бързи времена на трасето, което беше подготвено отлично от организаторите и федерацията по мотоциклетизъм.

При най-малките МХ65сс. квалификацията спечели Кристиян Иванов (КТМ)с време 2.18.972 минути, като на 0.380 секунди зад него остана Димитър Грозданов (КТМ). С трето време от 2.25.903м. финишира Християн Даков (КТМ). В МХ 85сс. първи утре място на стартовата бариера ще избира Жилиян Георгиев (КТМ), който беше най-бърз с 2.05.949 м.,а след него с второ и трето време се класираха Алекс Димитров (КТМ)-2.07.710 м.и Виктор Касабов (КТМ) с 2.12.419 м.

В МХ2 в последната обиколка най-бързо време даде Любомир Васев (Ямаха) 1.57.317 минути, а след него Хакан Халми (КТМ) завърши с 1.58.324 м.. Трети от квалификацията се нареди Валентин Роглев (КТМ), който остана с 1.59.282 м..

При МХ1 шампионът от последните години Николай Йовчев (Хонда) беше най-бърз с 1.56.526 м., втори по време е Тодор Тотев (Хонда) 1.58.869 м., а с трето Георги Георгиев (Сузуки) 2.00.052 м.. В класа с най-много участници МХ квалификацията спечели Мартин Тодоров (Ямаха) с 2.02.287м., а след него останаха Юлиян Райчев (Кавазаки) 2.02.410 м. и Веселин Малинов (Ямаха)с 2.05.795 м. В този клас стартираха 28 състезатели, като по традиция надпреварата между тях е оспорвано до финалния кариран флаг.

Днес от 10.30 часа е официалното откриване на Гран При Левски, което се провежда в памет на Добромир Добрев-Дени. Веднага след церемонията ще започнат и състезателните маншове в отделните класове.