Индзаги се сбогува с Милан с победа (видео)

Милан завърши разочароващия сезон с победа. "Росонерите" спечелиха с 3:1 гостуването си на Аталанта в последния мач на Филипо Индзаги начело на тима. Това стана на стадион "Атлети Адзури д'Италия", където бившият нападател направи първите си стъпки към големия футбол. Два от головете пък отбеляза Джакомо Бонавентура, който бе привлечен именно от отбора от Бергамо, а третият беше дело на друг кадър на Аталанта - Джампаоло Пацини.

Домакините от Бергамо бяха без Маурисио Пинийя, Марсело Естигарибия и Джампаоло Белини, но след изтърпяно наказание от пет мача в титулярния състав се завърна централният нападател Херман Денис.

В средата на терена за Милан започна Бонавентура, който се изправи срещу бившия си отбор. След двата си гола срещу Торино Стефан Ел Шаарауи стартира в предни позиции, заедно с Пацини и Кейсуке Хонда.

Аталанта стартира с настроение, след като тимът си осигури оставане в Серия "А". Още в началото Габриел Палета игра с ръка в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва. След четвърт час игра Денис засече добро центриране от фланг,а но прати топката в аут. Старанието на бергамаските беше възнаградено в 21-ата минута, когато Макси Моралес центрира към Даниеле Базели и той откри резултата.

Малко по-късно Андреа Масиело фаулира в наказателното поле Джампаоло Пацини, който е юноша на Аталанта, и потърпевшият реализира дузпата за 1:1. В 38-ата минута добавка на Бонавентура доведе до втори гол за Милан. Халфът не се зарадва и по този начин показа уважението към феновете на бившия си отбор, които опънаха плакат с надпис: "Цветовете на фланелката ти вече са други, но ти оставаш в сърцата ни".

След почивката Аталанта заигра по-офанзивно, но Милан вкара трети и решителен гол. Това стана в 80-ата минута, като Бонавентура първо уцели гредата, а след това прати топката във вратата на Марко Спортиело.

В самия край на двубоя Индзаги пусна младоците Давиде Калабрия и Давиде Ди Молфета, които направиха дебют в елита. При смяната си Бонавентура получи бурни овации от феновете на Аталанта.

Успехът изкачи Милан на 9-о място в класирането, с равен брой точки с Интер, но "нерадзурите" имат и мач по-малко. Аталанта ще финишира на 17-а позиция.