Ники Николов: Играта в последните два гейма ни дава увереност, че можем да победим Канада

Центърът на националния ни волейболен отбор Николай Николов сподели след загубата от Канада с 1:3 в първия мач помежду им от Група "С" на втората дивизия на Световната лига, че положителното от мача е, че са показали, че могат да се борят. Ники Николов допълни, че играта в последните два гейма абсолютно им дава увереност, че могат да победят Канада.

"Няма приятна загуба със сигурност. Но има приятна нотка в днешната, че след двата загубени гейма доста категорично, показахме, че можем да се борим. Хубаво е, че имаше момчета, които влязоха отвън и помогнаха страшно много. Това е положителното, което мога да кажа. Бяхме подготвили тактика, която до една степен свърши работа. От там нататък канадците видяха, че сме си подготвили по този начин и започнаха да променят нещата, което е напълно нормално в един такъв мач, и от там изпитахме трудности. Смятам, че като за първа крачка не е толкова страшна тази загуба и можем да подобрим много неща за напред. Успяхме да се преборим в един гейм, а в четвъртият бяхме доста равностойни, но в края му се получиха някои неща, които могат да се случат не само на нас, а на абсолютно всеки отбор. Това абсолютно ни дава увереност, че можем да победим Канада, които са много сериозен отбор, но не и непобедим за нас. За лидери не може да се говори, защото нямаме чак такива изявени единици както е от другата страна един Гавин Шмит. Нашата сила е да играем като отбор. Когато успеем да го направим, побеждаваме, както се видя в третия гейм. В четвъртата част също успяхме да го направим, въпреки че загубихме", коментира Ники Николов.

Снимки: FIVB.ORG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 1:3 - ТУК!!!