Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Дани асистира за титлата на Зенит на сбогуване (видео)

Зенит узакони титлата си в руската Премиер лига, завършвайки сезона с пестелив успех като домакин срещу Локомотив (Москва) с 1:0. Питерци приключиха на върха в класирането с 67 точки, оставяйки ЦСКА (Москва) на седем пункта зад себе си. Андре Вилаш-Боаш изведе клуба от Санкт Петербург до първото място след пауза от две години, в които шампион ставаха именно московските “армейци”.

Капитанът на домакините Дани изигра последната си среща с екипа на “зенитчики” и ознаменува сбогуването си с асистенция. Именно португалецът даде голов пас на Хoсе Саломон Рондон, който реализира единственото попадение в 61-ата минута, пращайки топката в опразнената мрежа на гостуващия тим.

Дани си тръгва от Зенит след седем години вярна служба, а днешната асистенция бе под №10 за него през настоящия сезон в Премиер лигата. Роденият в столицата на Венесуела - Каракас португалски национал пристигна край бреговете на река Нева през 2008 година и спечели три титли на Русия, една Купа и една Суперкупа на страната, както и една Суперкупа на УЕФА.

Освен попадението на Рондон и сбогуването на Дани, единствената по-интересна случка бе изгонването на Дмитрий Тарасов от гостите в 54-ата минута с директен червен картон за удар срещу Хави Гарсия. Домакините бяха по-добри през всичките 90 минути и контролираха играта, като съвсем заслужено се поздравиха и с крайната победа.

Локомотив завършва на седма позиция в подреждането, но въпреки това играчите на Игор Черевченко ще играят в Лига Европа, защото по-рано през сезона спечелиха турнира за Купата на страната.