Кавани донесе поредната купа на ПСЖ (видео)

Oтборът на Пари Сен Жермен завоюва Купата на Франция за 9-и път в историята си. Футболистите на Лоран Блан надвиха трудно във финала втородивизионния Оксер с 1:0. Единствения гол в двубоя, игран на "Стад дьо Франс",  отбеляза Единсон Кавани в 65-ата минута. По този начин парижани направиха златен требъл във Франция, след като вече спечелиха шампионската титла и Купата на лигата.

ПСЖ влезе в мача в невероятна форма, която осигури на отбора титлата. Същото не можеше да се каже за Оксер - тимът беше без победа в 7 поредни мача и не можа да се пребори за промоция. Оксе завърши кампанията на 9-о място, на цели 26 точки от шампиона Троа.

Двата тима се срещнаха за последно на финал през 2003 година, когато с попадения на Джибрил Сисе и Жан-Ален Бумсонг Оксер спечели с 2:1.

Златан Ибрахимович се възстанови от контузията си и поведе атаката на парижани, а по двата фланга му помагаха Единсон Кавани и Лукас Моура. Есекиел Лавеци остана на пейката, а Хавиер Пасторе пропусна двубоя поради травма.

Старши треньорът на Оксер Жан-Люк Вануши обяви състава си за финала още преди няколко дни. Той заложи на наситена халфова линия и един нападател в лицето на Шейк Диара.

До почивката голове изненадващо не паднаха. Оксер дори доминираше в първия четвърт час, но без да застраши сериозно резервния страж на ПСЖ Никола Душес. Ветеранът все пак трябваше да се намесва след един удар на Фредерик Самаритано, докато Диара шутира покрай вратата.

Парижани можеха да открият резултата след изстрел на Кавани, който засече центриране на Моура, но прати топката в аут. Постепенно ПСЖ взе инициативата и пропусна няколко положения. Ибрахимович пропиля две добри възможности в разстояние на 5 минути, а вратарят на Оксер Донован Леон се прояви с великолепни спасявания. В 40-ата минута мощен удар на Тиаго Мота разтресе гредата.

След почивката ПСЖ доминираше и голът беше въпрос на време. Леон за пореден път спаси удар на Кавани от близко разстояние. В 65-ата минута обаче стражът на Оксер нямаше какво да стори. Грегори ван дер Вил центрира и Кавани откри резултата.

В самия край на мача футболистите на Оксер се опитаха да наложат натиск и да изравнят, но стигнаха само до един по-опасен удар на Диара, спасен от Душес.

ОКСЕР - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 0:1 (0:0)
0:1 Кавани (65)