Локо (Пд) надви младоците на Черно море, Камбуров не вкара (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Черно море на "Тича" в мач от последния кръг във втората плейофна шестица. В 28-ата минута се разписа Емерик де Врийзе. Даниел Георгиев изравни с хубав удар в 52-ата минута, а Бирсент Карагерен отново изведе "черно-белите" напред в 75-ата.

Лош ден имаше голмайсторът на пловдивчани Мартин Камбуров, който не успя да се разпише и остана с 13 попадения. Звездата на Левски Антонио Аниете е с гол по-малко.

В състава на домакините личаха имената на няколко футболисти от дублиращия тим. Титулярите получиха почивка заради предстоящия в събота финал за Купата на България срещу Левски. На вратата пък се завърна Георги Китанов, който лекува контузия в последните месеци.

В 3-ата минута именно младият страж предотврати първото опасно положение в мача, след като улови топката пред краката на изведения срещу него Карагерен. Минута по-късно обаче Китанов излезе неразчетено и позволи да бъде изпреварен от Де Врийзе, чийто удар обаче не намери целта. В 9-ата минута Камбуров бе близо до попадение, но Слави Сталев изчисти с глава от голлинията. Три минути по-късно Симеон Райков отправи първи изстрел към вратата на пловдивчани, но Александър Витанов улови сигурно.

В 17-ата минута Камбуров имаше нова възможност да увеличи актива си, но Китанов отново се намеси на висота и запази вратата си суха. Десет минути след това центриране на Радослав Димитров в наказателното поле бе засечено с глава от Карагерен, но топката премина встрани от лявата греда. В следващата атака много добре насочен удар на Де Врийзе се оказа неспасяем за стража на Черно море и "смърфовете" излязоха напред в резултата.

"Моряците" успяха да наваксат изоставането си в 52-ата минута, когато Георгиев нанесе удар от воле от над 25 метра, топката срещна страничната греда и се оплете в мрежата за 1:1.

След този гол гостите отново тръгнаха в атака и Камбуров изпусна поредна възможност да се разпише. В 75-ата минута обаче това стори Карагерен, който завърши с прецизен удар самостоятелния си пробив.

Пет минути след това нов опит на Камбуров за попадение не бе успешен и кълбото излезе в аут. Четири минути по-късно голмайсторът на "черно-белите" отправи опасен шут под гредата, но резервният страж Илия Николов също бе на висота и не му позволи да се разпише.

Загубата остави Черно море на осмо място в крайното класиране с 50 точки, а Локомотив приключи първенството десети, с актив от 32 точки.