Бока Хуниорс загуби от Алдосиви пред празни трибуни

Бока Хуниорс загуби с 0:3 у дома от Алдосиви в мач от 13-ия кръг на аржентинското първенство, който се игра пред празни трибуни. Поражението е първо за отбора от Буенос Айрес през този сезон. Загубата остави Бока на второ място във временното класиране с актив от 28 точки.

Матиас Леки даде аванс за гостите още в осмата минута, а италианецът Дани Освалдо пропусна да изравни от дузпа след половин час игра на "Ла Бомбонера".

Роджър Мартинес и резервата Анхел Вилдосо се разписаха през втората част, а домакините останаха с 10 души на терена заради червен картон на Пабло Перес.

Двубоят се игра без публика, защото на 13 май запалянковци на Бока Хуниорс напръскаха със спрей в лицата футболисти на Ривър Плейт по време на мач от турнира Копа Либертадорес. Футболната федерация на Южна Америка извади Бока от турнира заради провинението на публиката.

Сан Лоренсо също има актив от 28 точки и се намира на първа позиция във временното класиране. В този кръг отборът спечели с 3:0 у дома срещу Сармиенто.

В друга среща от 13-ия кръг Годой Крус победи с 1:0 у дома срещу Белграно.

В дербито Расинг Клуб надигра своя голям съперник Индепендиенте с 1:0 у дома. Гол на Диего Милито от дузпа в 23-ата минута донесе успеха в полза на домакините. Червен картон в края на двубоя получи Федерико Манкуейо от гостите. Расинг Клуб се намира на шесто място в класирането с актив от 24 точки. Индепендиенте е на 17-а позиция с 16 точки.