Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Цонга отнесе първия си съперник

Една от най-големите надежди на Франция за силно представяне на "Ролан Гарос" при мъжете - Жо-Вилфред Цонга, спечели убедително мача си от първия кръг на турнира от "Големия шлем" в Париж. Поставеният под №14 Цонга даде само 5 гейма на №200 в ранглистата на ATP Кристиан Линдел (Швеция). Французинът прегази съперника си с 6:1, 6:2, 6:2 и във втория кръг ще играе с Михаил Кукушкин (Израел) или Дуди Села (Израел).

Първия кръг преодоля и №24 в схемата Ернестс Гулбис. Латвиецът надигра с 6:4, 6:4, 7:6 (3) холандеца Игор Сайслинг и ще мери сили в следващата фаза с французина Никола Маю, който елиминира с подобен резултат белгиеца Кимер Копеянс - 6:3, 6:4, 7:6 (3). Американецът Стийв Джонсън пък надви в петсетов маратон№26 в схемата Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) - 6:3, 6:3, 6:7 (1), 3:6, 6:3.