Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

За година от Трета лига до Първа Бундеслига - Дармщат 98 направи чудото

Дармщат 98 сензационно стана вторият нов участник в Първа Бундеслига от новия сезон, след като успя да завърши на второ място във втория ешелон на германския футбол. В среща от последния кръг днес "лилиите" надиграха с 1:0 Санкт Паули у дома и ще играят при майсторите заедно с първенеца на лигата Инголщат 04. Тимът на Дирк Шустер сътвори истински подвиг, след като само преди година беше в Трета лига. Дармщат стигна до победата след гол на Тобиас Кемпе от фал в 71-ата минута. Това ще е трето участие за отбора в елита, като предишните две бяха от сезони 1978–79 и 1981–82.

Карлсруе на Илиан Мицански пък отива на бараж срещу Хамбургер ШФ, след като остана трети. Това стана факт след 2:0 над Мюнхен 1860, като българинът се появи в игра в последните пет минути, когато резултатът вече беше оформен.

За трета поредна година големият губещ е Кайзерслаутерн, който днес завърши 1:1 с Инголщат 04 и финишира четвърти. В предишните два сезона "лаутерите" завършваха трети и четвърти и пак не успяваха да се завърнат в Първа Бундеслига.

От Втора Бундеслига директно изпадат Аален и Ерцгебирге (Ауе), а Мюнхен 1860 ще играе плейоф за оставане.