Бърнли ужили и Астън Вила на изпроводяк

Изпадналият още преди месец тим на Бърнли извоюва още една победа за честта си след успех като гост на Астън Вила в 1:0 в среща от последния кръг. Две седмици по-рано момчетата от "Търф Муур" спечелиха гостуването си на Хъл Сити. Единственият гол днес беше отбелязан от Дани Ингс в шестата минута. Вила също игра без напрежение, след като бирмингамци си бяха подсигурили оставането.

Домакините бяха попарени с ранен гол. В шестата минута Ашли Барнс взе високата топка и насочи към дузпата, където Дани Ингс надскочи Нейтън Бейкър и прати топката над Джед Стиър - 1:0. До края на полувремето Вила създаде няколко нелоши шанса. В 17-ата Фабиан Делф изпълни пряк свободен удар и топката беше изчистена. В 26-ата Ингс пропусна да удвои. В края на полувремето Том Хийтън спаси акробатично.

След почивката домакините се опитаха да отвърнат на удара, но не успяха. В 63-ата минута Габриел Агбонлахор получи чудесна топка от Бентеке, но ударът му с левия крак беше спасен. Към края на мача личеше изчерпване на идейност, а гостите дори можеха да вкарат втори гол на контраатака.

Снимки: Getty Images/Guliver