"Лисиците" се позабавляваха с предалия се К.П.Р. (видео)

След като успя да се спаси по феноменален начин, Лестър сложи край на сезона в Премиър лийг с изразителна победа с 5:1 над "потъналия" вече Куинс Парк Рейнджърс. Нападателят Джейми Варди отпразнува първата си повиквателна за националния отбор с гол в 16-ата минута след грешка на вратаря на лондончани Алекс МакКарти. Две минути преди почивката Марк Олбрайтън увенча отличната си игра днес с попадение за 2:0.

"Лисиците" решиха всичко в рамките на две минути в началото на второто полувреме, като първо Леонардо Уйоа реализира за 3:0 в 51-ата минута, а веднага след подновяването на играта ветеранът Естебан Камбиасо беше точен за 4:0. В 57-ата минута Чарли Остин намали резултата, но четири минути преди края Андрей Крамарич оформи внушителния успех за домакините.

Любопитното е, че досега Куинс Парк Рейнджърс нямаше загуба от Лестър в Премиър лийг, но това вече е история. Отборът на Крис Рамзи завършва безславно на последна позиция на 8 точки от спасението и с най-много допуснати голове в мрежата си - 73.

Домакините пък си бяха гарантирали спокойствието и с 6 точки над чертата вече очакват новия сезон.