Фиорентина прекърши Палермо и държи петото място (видео)

Отборът на Фиорентина се добра до драматична победа с 3:2 при гостуването си на Палермо в мач от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия "А". Успехът е много ценен за "виолетовите", които се върнаха на петото място в класирането, даващо право на участие в Лига Европа. Тимът на Винченцо Монтела събра 61 точки, с 2 повече от смъкналия се на шеста позиция тим на Дженоа. Палермо е в златната среда - 11-о място с 46 точки.

Българският халф на Палермо Ивайло Чочев не бе в групата на сицилианците за мача заради наказание.

В 23-ата минута Йосип Иличич изведе "виолетовите" напред в резултата с ъс свиреп далечен изстрел, но само 3 минути по-късно Мате Яяло изравни. Неговият гол също бе много хубав - Яяло опъна мрежата зад Нето с красив фалцов удар. В 33-ата минута обаче ветеранът Алберто Джилардино върна аванса на Фиорентина в резултата. Нападателят хитро отклони топката във вратата на Стефано Сорентино след удар от въздуха на Матиас Фернандес.

В 40-ата минута Гонсало Родригес изпрати топката в мрежата зад Стефано Сорентино след центриране отляво, но реферът Пиеро Джакомели отмени попадението за нарушение в атака. Решението на съдията бе доста спорно и последваха бурни протести, но така или иначе резултатът остана 1:2.

В 69-ата минута Лука Ригони се възползва от нескопосаните опити на бранителите на Фиорентина да избият топката далеч от вратата на гостите и с удар отблизо направи резултата 2:2. Отборът от Флоренция все пак изтръгна трите точки с гол на резервата Маркос Алонсо в 78-ата минута. Алонсо изпрати топката в мрежата с мощен шут, който не остави шансове на Сорентино.

В последните минути играчите на двамата тима се поизнервиха и Ясмин Куртич от Фиорентина получи червен картон в добавеното време.