Монако се класира за Шампионската лига

Отборът на Димитър Бербатов Монако се класира за квалификациите на Шампионската лига през следващия сезон, след като победи с 1:0 като гост Лориен в мач от последния кръг на Лига 1 и по този начин си гарантира третото място в крайното класиране. Единственото попадение падна в средата на първата част, когато Яник-Ферейра Караско се озова на стрелкова позиция и отбеляза. Бербатов остана на резервната скамейка и не се появи в игра. В началото на втората част Монако можеше да удвои преднината си, но Антони Мартиал пропусна дузпа. По този начин монегаските приключват кампанията с актив от 71 точки, събрани след 20 победи, 11 равни и само седем загуби.

Конкурентите на Монако за третото място Марсилия и Сент Етиен също записаха победи, но това не се оказа достатъчно за класиране в Шампионската лига. ОМ победи с 3:0 Бастия след попадение на Димитри Пайе и Лукас Окампос и автогол на Александре Жику. Сент Етиен пък се справи с 2:1 с Гинган. На два пъти се разписа Макс-Ален Градел, а за бретанците дежурното си попадение вкара Клаудио Бовю. Марсилия и Сент Етиен приключват съответно на четвърта и пета позиция в класирането с еднакъв брой точки - 69 и ще участват в Лига Европа.