Атлетик Билбао влезе в Европа след 4:0 над Виляреал

Отборът на Атлетик Билбао разби с 4:0 Виляреал в среща от последния кръг в Ла Лига. Ариц Адурис (24 - дузпа и 60), Андони Ираола (27) и Бенят Ечебария (35) зарадваха "Сан Мамес". Така "лъвовете" завършиха на седмо място. Така дори и да загубят финала за Купата на краля идната събота момчетата на Ернесто Валверде пак ще играят в Лига Европа.

"Червено-белите" бяха истинско торнадо през първото полувреме срещу неигращия за нищо тим на Марселино Гарсия Торал. Боян Йокич фаулира Адурис в средата на полувремето и реферът посочи бялата точка. Голаджията на Атлетик отбеляза без колебание - 1:0. Три минути по-късно - в 27-ата, записващият последния си мач на "Сан Мамес" Андони Ираола реализира за 2:0. Номер 15 игра цели 12 сезона за "лос рохибланкос" и си спечели уважението на феновете. Десният бек, подвизаващ се днес като крило, завърши чудесна контра и насочи над вратаря Хуан Карлос.

В 35-ата Бенят вкара за класическа преднина след чудесно изпълнение от пряк свободен удар. В средата на втората част Адурис завърши разгрома с четвърти гол. Баският стрелец се разписа за 18-ия си гол в Ла Лига след чудесно движение без топка и точно насочване. "Жълтите" завършват на шестата позиция и също ще играят в Лига Европа.

Снимка: "Ел Корео"