Селта зарадва феновете си за финал с обрат с човек по-малко срещу Еспаньол

Селта победи Еспаньол с 3:2 в последния мач на тимовете от Ла Лига за сезона. Двата отбора не се бореха за нищо с последния ден на Примера дивисион и зарадваха публиката в Галисия с пет гола. Феновете на домакините могат да бъдат доста доволни от любимците си, които стигнаха до успеха, въпреки че играха с човек по-малко повече от 70 минути.

В 20-ата минута на двубоя вратарят на домакините Серхио Алварес направи дузпа, за която бе изгонен с директен червен картон. Зад топката застана Серхио Гарсия и откри. В 38-ата обаче Уго Майо изравни. Веднага след началото на втората част Кристиан Стуани даде нова преднина на гостите, но след това домакините имаха пълен превес и стигнаха до обрат, въпреки по-малкия си брой играчи. Първо Густаво Кабрал изравни в средата на втората част, а след това Нолито след пас на Фабиан Ореяна донесе победата на Селта за удоволствие на феновете на стадиона.

По този начин Селта приключва сезона на осма позиция с 51 точки, докато Еспаньол е с две по-малко и финишира на десето място.