100 години ски спорт в България

Волфсбург спечели сребърните медали (видео)

Волфсбург спечели сребърните медали в Бундеслигата, финиширайки на втора позиция на десет точки зад шампиона Байерн (Мюнхен) и на три пред Борусия (Мьонхенгладбах). Днес "вълците" завършиха 2:2 при визитата си на Кьолн, като точката им беше необходима, за да са сигурни за втората позиция при положение, че "жребчетата" бяха надвили Аугсбург у дома, което обаче не се случи - 1:3.

Кьолн пък не играеше за нищо, но независимо от това поведе още във 2-ата минута чрез попадение на японеца Юя Осако. Луис Густаво обаче изравни само шест минути по-късно, а в 15-ата минута Иван Перишич осъществи обрата - 1:2. Влезлият като смяна Славомир Пешко се разписа за 2:2 в 61-ата минута, което се оказа и крайният резултат.

В срещата имаше още една интрига и тя беше с това дали нападателят на Волфсбург Бас Дост ще успее да спечели голмайсторския приз. Холандецът обаче не успя да реализира нито веднъж и така остана на три гола от първенеца в класацията Александер Майер от Айнтрахт (Франкфурт).

Това обаче не беше всичко за състава на Дитер Хекинг. След седмица "вълците" ще играят финал за Купата на Германия срещу Борусия (Дортмунд).