Марек надви Хасково и няма да е последен (видео)

Марек победи Хасково с 3:1 в среща от 31-вия кръг на "А" група. С победата тимът от Дупница натрупа 5 точки аванс пред днешния си съперник и ще завърши на предпоследно място в шампионата.

Мачът започна неприятно за гостите от Хасково, тъй като техният вратар Николай Банков получи контузия и в 13-ата минута бе сменен принудително от Едуард Мечикян, който на 19-годишна възраст направи своя дебют в елитната група.

В 32-ата минута бе първото сериозно положение в мача и то за гостите от Хасково - младият Григор Долапчиев излезе сам срещу вратаря на домакините Емил Михайлов и стреля, но Михайлов успя да избие удара.

В 42-ата минута домакините поведоха в резултата - след грешка в защитата на хасковци Борислав Николов бе оставен сам срещу Мечикян - 1:0 за Марек.

В 52-ата минута чудесен пас на Димитър Петков изведе Златко Бонев на един метър от голлинията на гостите и Бонев увеличи на 2:0. А в 63-ата минута Златко Бонев този път бе асистент за третия гол на дупничани - той центрира от левия фланг и влезлият на почивката Александър Маналов с глава направи резултата 3:0 за Марек.

В 66-ата минута Владислав Узунов с отлично изпълнение на фаул фиксира крайното 3:1 за дупничани.