Голям обрат на Атлетик Билбао от 0:2 в 80-ата минута

Отборът на Атлетик Билбао направи важна крачка към мястото си в Европа след вълшебен обрат като гост на Елче в среща от 37-ия кръг на Примера. Тимът на Ернесто Валверде изоставаше с 0:2 до 80-ата минута след попадения на Джонатас (32 и 45), но късни голове на Агер Акече (80), Микел Сан Хосе (87) Иняки Уилиямс (90+2) донесоха победата. Така кръг преди края баските имат аванс от две точки пред осмия Малага. Седмото място дава право на участие в Лига Европа само ако "лъвовете" загубят финала за Купата на краля с Барселона.

През първата част никой не си помисляше, че предстои нещо толкова интересно. Бразилецът Джонатас наниза два гола, възползвайки се от борбеността и находчивостта си. При първия гол в 32-ата минута нападателят надбяга Микел Сан Хосе, а след това се справи и с Яго Ерерин. В края на полувремето валенсианци изпълниха бързо фал, Джонатас беше оставен абсолютно сам и вкара за 2:0.

След почивката "лъвовете" показаха воля, но така и не създаваха добри положения. В първата част на полувремето и двата състава имаха неоснователни претенции за дузпа. В 71-ата минута Уилиямс направи огромен пропуск от малкото наказателно поле при отбита топка. В 80-ата Ариц Адурис асистира на включилия се от фланга Акече. В 87-ата недобро изчистване позволи на Сан Хосе да прати топката към дясната греда на Пжемислав Титон - 2:2. В 89-ата арбитърът незнайно защо не зачете втори гол на Сан Хосе, след като нямаше нито нарушение, нито засада при центрирането от фаул. Все пак справедливостта възтържествува в 92-ата миута, когато тъмнокожият Уилиямс зарадва гостуващата агитка с попадение след подаване от Адурис.

В последния кръг Атлетик приема Виляреал, а Малага е домакин на Севиля.

Снимка: "Марка"