Валенсия си усложни задачата - нужна е победа за ШЛ (видео)

Отборът на Валенсия не успя да си подпечата мястото си в Шампионската лига, стигайки само до 1:1 у дома срещу Селта в среща от предпоследния кръг в испанското първенство. Така тимът на Нуно Санто е само на точка пред петия Севиля, а последната среща на "прилепите" е срещу борещия се за оцеляване Алмерия.

Преди началото на срещата президентът на валенсианския клуб Амадео Салво показа наградата за най-добрата публика в Примера за годината - тази на "бяло-черните" от Турия. Гостите от "Балаидос" вкараха гол още в седмата минута. Нолито центрира от корнер и Пабло Ернандес вкара с глава на първата греда. Домакините се стъписаха след попадението и не създаваха опасности пред Серхио Алварес. Първото по-интересно положение дойде в 30-ата минута, когато Андре Гомеш не уцели вратата. В 37-ата Нолито можеше да накаже за втори път защитата на домакините, но не беше точен, след като се освободи от Шкодран Мустафи. В 43-ата Хосе Гая центрира към Пако Алкасер, ала Алварес внимаваше на вратата.

Секунди след почивката Софиан Фегули шутира над гредата. В 48-ата Николас Отаменди нацели греда след удар с глава при центриране на Пабло Пиати. Натискът на "лос че" продължи и в 57-ата Пако изпусна от удобна позиция. В 71-ата Даниел Парехо центрира, Алварес сгреши и Отаменди реализира за 1:1. В 75-ата стражът на галисците се справи с удар на Родриго де Паул. Въпреки усилията си в края валенсианци не стигнаха до победата.

На Нуно Санто и компания им предстои тежко гостуване на "Медитеранео" след шест дни. Селта няма шанс за място в Лига Европа и играе за честта си.

Снимка: "Марка"